Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Results Week 1 - 22 Sept 2016 - Summer Track and Field Series 2016-2017

E-mail Print

Week 1 - 22/09/2016 The Ridge Athletics Track Results

Mixed 100 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stuckey, Tiernan           M                                   11.75  
  2 Watson, Jason              M                                   13.47  
  3 Vakauta, Jonathan          M                                   14.15  
  4 Luck, David                M                                   14.39  
  5 Hawkins, Brent             M                                   14.83  
  6 Lumb, Brianna              W                                   15.58  
  7 Guercio, Stefania          W                                   16.06  
  8 Lumb, Caylah               W                                   16.10  
 -- Sharma, Vic                M                                     DNF  
 
Mixed 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 LoRusso, Jordan            M                                   29.35  
  2 Watson, Jason              M                                   29.71  
  3 Vakauta, Jonathan          M                                   30.57  
  4 Lumb, Brianna              W                                   34.83  
  5 Guercio, Stefania          W                                   35.60  
 
Mixed 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jurd, Harrison             M                                   58.86  
  2 Porter, Taylor             W                                 1:03.16  
  3 Hawkins, Brent             M                                 1:21.87  
 
Mixed 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Summers, Harry             M                                 2:07.59  
 
Mixed 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cross, Andy                M                                 9:29.9h  
  2 Ebejer, Brendan            M                                11:54.1h  
  3 Simpson, John              M                                12:19.4h  
  4 Mackie, Brian              M                                13:17.2h  
  5 Hawkins, Brent             M                                13:22.8h  
  6 Pittman, Adam              M                                13:37.6h  
  7 Pittman, Ben               M                                14:28.3h  
  8 Pittman, Andrew            M                                15:27.8h  
  9 Chasle, Danyel             M                                16:33.6h  
 10 Chasle, Jaylen             M                                16:34.1h  
 11 Chasle, Archie             M                                18:29.4h  
 12 Dooley, Phil               M                                18:49.1h  
 
Mixed High Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 O'Brien, Charlotte         W                                   1.65m  
  2 Clark, Tomysha             W                                   1.60m  
  3 Kostopoulos, Eva           W                                   1.55m  
  4 Gawinek, Dane              M                                   1.45m  
  5 Lumb, Caylah               W                                   1.35m  
  6 Oxenburg, Oskar            M                                  J1.35m  
  7 Argall, kate               W                                  J1.35m  
  8 Ramsay, Holly              W                                   1.30m  
  9 Barge, Kayla               W                                   1.25m  
 10 Ensor, Olivia              W                                  J1.25m  
 11 Cross, Lucas               M                                  J1.25m  
 12 LoRusso, Jordan            M                                   1.20m  
 13 Pokorny, Alana             W                                  J1.20m  
 14 Burger, Owen               M                                  J1.20m  
 15 Vakauta, Jonathan          M                                   1.15m  
 16 Lumb, Brianna              W                                  J1.15m  
 17 Pokorny, Brooke            W                                   1.10m  
 -- LoRusso, Julian            M                                      NH  
 -- Chasle, Archie             M                                      NH  
 -- Chasle, Jaylen             M                                      NH  
 
Mixed Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Clark, Tomysha             W                                   5.07m  
  2 Vakauta, Jonathan          M                                   4.13m  
  3 Kostopoulos, Eva           W                                   4.11m  
  4 LoRusso, Jordan            M                                   3.89m  
  5 Lumb, Brianna              W                                   3.83m  
  6 Pittman, Ben               M                                   3.31m  
  7 Pittman, Adam              M                                   3.22m  
  8 Chasle, Archie             M                                   2.42m  
 
Mixed Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilson, Emily              W                                  26.11m  
  2 Ward, Jessica              W                                  23.26m  
  3 Barton, Trudie             W                                  21.71m  
  4 Pittman, Ben               M                                  20.64m  
  5 Ward, Sue                  W                                  20.60m  
  6 Pittman, Adam              M                                  17.83m  
 
Mixed Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilson, Emily              W                                  31.57m  
  2 Watson, Jason              M                                  20.49m  
  3 Ward, Jessica              W                                  19.35m  
  4 Lumb, Brianna              W                                  18.70m  
  5 Barton, Trudie             W                                  17.68m  
  6 Vakauta, Jonathan          M                                  17.46m  
  7 Lumb, Caylah               W                                  14.00m  
  8 Ward, Sue                  W                                  13.56m  
  9 Watson, Amy                W                                  12.04m  
 10 LoRusso, Jordan            M                                   7.97m  
 

Results Search