Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Results Week 2 - 06 Oct 2016 - Summer Track and Field Series 2016-2017

E-mail Print

Week 2 - 6/10/2016 The Ridge Athletics Track Results

Illawong Week 2 - 6/10/2016                          
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 60 Meter Dash Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Barnett, Daniel            M                           8.02   2 
  2 Ebejer, Brendan            M                           8.26   2 
  3 Hiles, Henri               M                           8.31   2 
  4 Watson, Jason              M                           8.51   2 
  5 Stevill, Elice             W                           8.94   1 
  6 Luck, David                M                           9.35   2 
  7 Tiller, Kody               W                           9.61   1 
  8 Stevill, Aiesha            W                           9.86   1 
  9 Guercio, Stefania          W                          10.01   1 
 10 Taylor, Savannah           W                          10.08   1 
 11 Fowler, Tali               W                          10.12   1 
 12 Hardy, Jett                M                          10.59   2 
 13 Taylor, Hamony-Jade        W                          11.78   1 
 14 Keating, Josh              M                          13.28   2 
 
Event 2  Mixed 60 Meter Dash Division 2 Two
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stevill, Elice             W                           9.03  
  2 Tiller, Kody               W                           9.53  
  3 Stevill, Aiesha            W                           9.89  
  4 Guercio, Stefania          W                          10.08  
  5 Taylor, Savannah           W                          10.13  
  6 Fowler, Tali               W                          10.18  
  7 Taylor, Hamony-Jade        W                          11.82  
 
Event 3  Mixed 60 Meter Dash Division 3 Three
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hiles, Henri               M                           8.28  
  2 Luck, David                M                           9.38  
  3 Lumb, Brianna              W                           9.48  
  4 Hardy, Jett                M                           9.71  
  5 Keating, Josh              M                          11.21  
  6 Lumb, Caylah               W                          14.20  
  7 Stevill, Aiesha            W                          14.23  
  8 Argall, Kate               W                          14.25  
  9 Ramsay, Holly              W                          14.50  
 
Event 6  Mixed 200 Meter Dash Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hiles, Henri               M                          28.18   2 
  2 Stevill, Elice             W                          30.47   1 
  3 Tiller, Kody               W                          32.58   1 
  4 Stevill, Aiesha            W                          33.51   1 
  5 Fowler, Tali               W                          34.17   1 
  6 Guercio, Stefania          W                          34.73   1 
  7 Taylor, Savannah           W                          35.45   1 
  8 Hardy, Jett                M                          37.32   2 
  9 Chasle, Archie             M                          40.79   2 
 10 Taylor, Hamony-Jade        W                          48.48   1 
 -- Barnett, Daniel            M                            DNF   2 
 
Event 8  Mixed 400 Meter Dash Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hiles, Henri               M                        1:06.33   2 
  2 Stevill, Elice             W                        1:13.54   2 
  3 Tiller, Kody               W                        1:14.29   1 
  4 Stevill, Aiesha            W                        1:15.30   1 
  5 Hawkins, Brent             M                        1:15.81   2 
  6 Fowler, Tali               W                        1:18.69   1 
  7 Keating, Josh              M                        1:18.81   2 
  8 Pittman, Adam              M                        1:21.03   2 
  9 Pittman, Andrew            M                        1:23.82   2 
 10 Hardy, Jett                M                        1:24.88   2 
 11 Pittman, Ben               M                        1:25.33   2 
 12 Taylor, Savannah           W                        1:26.27   1 
 13 James, Caitlin             W                        1:29.66   1 
 14 Guercio, Stefania          W                        1:31.86   1 
 
Event 9  Mixed 400 Meter Dash Division 2 Two
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lumb, Caylah               W                        1:46.38  
  2 Stevill, Aiesha            W                        1:46.43  
  3 Argall, Kate               W                        1:52.67  
  4 Ramsay, Holly              W                        1:54.00  
 
Event 11  Mixed 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Summers, Harry             M                        4:12.34  
  2 McCuaig-Walton, Dylan      M                        4:23.80  
  3 Dobson, Riley              M                        4:41.69  
  4 Simpson, Mark              M                        4:43.54  
  5 Cantlon, Patrick           M                        4:43.85  
  6 Stewart, Imogen            W                        4:44.15  
  7 Dobson, Max                M                        4:59.83  
  8 Loy, Warren                M                        5:09.05  
  9 Ebejer, Brendan            M                        5:17.54  
 10 Stewart, Kobe              M                        5:24.49  
 11 Martin, Belinda            W                        5:24.52  
 12 Cantlon, Joseph            M                        5:25.70  
 13 Basman, Robyn              W                        5:33.11  
 14 Harrington, Suzanne        W                        5:45.58  
 15 Kistle, Dave               M                        5:52.60  
 16 Hawkins, Brent             M                        6:06.89  
 17 Burgess, Emma              W                        6:09.94  
 18 Stevill, Aiesha            W                        6:12.72  
 19 Fowler, Tali               W                        6:12.74  
 20 Watson, Jason              M                        6:16.17  
 21 Pittman, Adam              M                        6:18.13  
 22 Mackie, Brian              M                        6:18.84  
 23 Pittman, Ben               M                        6:51.53  
 24 James, Caitlin             W                        7:00.33  
 25 Taylor, Savannah           W                        7:23.17  
 26 Chasle, Jaylen             M                        8:06.01  
 27 Chasle, Archie             M                        8:35.88  
 28 Barnett, Daniel            M                        8:38.45  
 
Event 12  Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Breen, Nathan              M                        9:01.70  
  2 Goodyear, Brady            M                        9:09.06  
  3 Coles-Sinclair, Bryce      M                        9:09.24  
  4 Wallace, Hamish            M                        9:39.46  
  5 Ebejer, Brendan            M                       11:46.41  
  6 Simpson, John              M                       12:06.51  
  7 Hawkins, Brent             M                       13:14.09  
  8 Mackie, Brian              M                       13:14.17  
  9 Pittman, Andrew            M                       14:51.67  
 10 Chasle, Danyel             M                       16:13.79  
 
Event 13  Mixed High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cibei, Gianluca            M                          1.93m  
  2 Clark, Tomysha             W                          1.63m  
  3 Kostopoulos, Eva           W                          1.60m  
  4 Carter, Ashleigh           W                          1.50m  
  5 Keating, Josh              M                          1.45m  
  6 Lumb, Caylah               W                         J1.45m  
  7 Cibei, Sophia              W                          1.40m  
  8 Harris, Tom                M                          1.35m  
  9 Ramsay, Holly              W                         J1.35m  
 10 Hardy, Jett                M                         J1.35m  
 11 Uili-Schmidt, Bronson      M                         J1.35m  
 12 Argall, Kate               W                          1.30m  
 13 Barge, Kayla               W                         J1.30m  
 14 Ensor, Olivia              W                          1.25m  
 15 Cross, Lucas               M                         J1.25m  
 16 Lumb, Brianna              W                          1.15m  
 17 Heckenburg, Jordan         M                         J1.15m  
 
Event 14  Mixed Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clark, Tomysha             W                          5.31m  
  2 Carter, Ashleigh           W                          4.15m  
  3 Kostopoulos, Eva           W                          4.05m  
  4 Pittman, Ben               M                          3.59m  
  5 Pittman, Adam              M                          3.10m  
  6 Taylor, Hamony-Jade        W                          2.34m  
 
Event 16  Mixed Shot Put 1.5kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Taylor, Hamony-Jade        W                          2.00m  
 
Event 17  Mixed Shot Put 2.0kg Two
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 James, Caitlin             W                          5.47m  
 
Event 18  Mixed Shot Put 3.0kg Three
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Engeler, Deborah           W                          7.02m  
  2 Nisbet, Helen              W                          6.68m  
  3 Fellows, Denise            W                          5.67m  
 
Event 19  Mixed Shot Put 4.0kg Four
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barnard, Jessica           W                         11.17m  
  2 Carter, Ashleigh           W                          8.89m  
  3 Barton, Trudie             W                          7.75m  
  4 Nisbet, Genevieve          W                          7.07m  
 
Event 20  Mixed Hammer Throw 3.0kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dimon, Alexis              W                         40.51m  
  2 Fellows, Denise            W                         22.53m  
  3 Engeler, Deborah           W                         22.22m  
 
Event 21  Mixed Hammer Throw 4.0kg Two
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barton, Trudie             W                         23.36m  
 

Results Search