Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Results Week 3 - 20 Oct 2016 - Summer Track and Field Series 2016-2017

E-mail Print

Week 3 - 20/10/2016 The Ridge Athletics Track Results

Licensed to Illawong & Districts Athletics Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 21/10/2016 12:38 AM
                         Illawong Week 3 - 20/10/2016                          
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Meter Dash Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Fowler, Bailey             M                          13.88   3 
  2 Christian, Elena           W                          14.18   1 
  3 Hepburn, Greg              M                          14.29   3 
  4 Watson, Jason              M                          14.35   3 
  5 Stevill, Elice             W                          14.80   3 
  6 LoRusso, Jordan            M                          15.14   2 
  7 LoRusso, Julian            M                          15.23   2 
  8 Watson, Amy                W                          15.25   1 
  9 Tiller, Kody               W                          15.29   1 
 10 Luck, David                M                          15.50   3 
 11 Grantham, Estelle          W                          15.85   2 
 12 Grantham, Callum           M                          15.98   2 
 13 Stevill, Aiesha            W                          16.05   1 
 14 Fowler, Tali               W                          16.61   1 
 15 Guercio, Stefania          W                          16.62   1 
 
Event 6  Mixed 200 Meter Dash Division 1 One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hepburn, Greg              M                          29.74  
  2 Watson, Jason              M                          30.20  
  3 Stevill, Elice             W                          31.40  
  4 Tiller, Kody               W                          32.87  
  5 Watson, Amy                W                          34.07  
  6 Fowler, Tali               W                          35.28  
 
Event 10  Mixed 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McCuaig-Walton, Dylan      M                        2:14.12   1 
  2 Simpson, Mark              M                        2:17.31   2 
  3 Cantlon, Patrick           M                        2:18.66   2 
  4 Summers, Harry             M                        2:22.47   1 
  5 LoRusso, Jordan            M                        2:34.79   2 
  6 Ebejer, Brendan            M                        2:37.81   2 
  7 LoRusso, Julian            M                        2:38.24   2 
  8 Ali, Isaac                 M                        2:38.97   1 
  9 Stevill, Aiesha            W                        2:41.58   1 
 10 Basman, Robyn              W                        2:42.73   1 
 11 Hogan, Sean                M                        2:43.65   1 
 12 Stevill, Elice             W                        2:52.06   2 
 13 Fowler, Tali               W                        2:53.52   1 
 14 Watson, Jason              M                        2:58.28   2 
 15 Burgess, Emma              W                        2:58.51   1 
 16 Dobson, Riley              M                        2:58.84   2 
 17 Chasle, Archie             M                        3:33.17   1 
 -- Fowler, Bailey             M                            DNF   2 
 -- Martin, Belinda            W                            DNF   2 
 -- Christian, Theo            M                            DNF   2 
 -- Dobson, Max                M                            DNF   2 
 -- Stewart, Imogen            W                            DNF   2 
 
Event 12  Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Breen, Nathan              M                        9:24.66  
  2 Martin, Belinda            W                       10:26.82  
  3 Simpson, Mark              M                       10:27.62  
  4 Cantlon, Patrick           M                       10:38.39  
  5 Christian, Theo            M                       10:47.42  
  6 Waide, Jack                M                       10:50.24  
  7 Dobson, Max                M                       10:57.18  
  8 Wylie, Dennis              M                       11:39.17  
  9 Stevill, Aiesha            W                       11:50.05  
 10 Stewart, Kobe              M                       11:53.98  
 11 Schwebel, Ron              M                       12:00.96  
 12 Christian, Elena           W                       12:19.93  
 13 Simpson, John              M                       12:31.29  
 14 Basman, Robyn              W                       12:38.69  
 15 Ebejer, Brendan            M                       12:56.39  
 16 Christian, Alex            M                       13:25.11  
 17 Mackie, Brian              M                       13:48.07  
 18 Etteridge, Jerome          M                       14:52.60  
 19 Pittman, Ben               M                       15:43.87  
 20 Pittman, Andrew            M                       15:53.58  
 -- Dobson, Riley              M                            DNF  
 
Event 13  Mixed High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tilley, Mathew             M                          1.90m  
  2 Catts, Jasmine             W                          1.55m  
  3 Ramsay, Holly              W                          1.35m  
  4 Argall, Kate               W                          1.30m  
  5 Lumb, Caylah               W                          1.25m  
  6 Lumb, Brianna              W                          1.20m  
 
Event 25  Mixed Discus Throw 500g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Ben               M                         19.90m  
 
Event 26  Mixed Discus Throw 750g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ward, Jessica              W                         23.08m  
  2 Pittman, Adam              M                         18.17m  
 
Event 27  Mixed Discus Throw 1.0kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nisbet, Genevieve          W                         22.47m  
  2 Ward, Sue                  W                         22.44m  
  3 Waide, Sahara              W                         19.81m  
  4 Engeler, Deborah           W                         16.46m  
  5 Nisbet, Helen              W                         15.37m  
 
Event 28  Mixed Discus Throw 1.5kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nisbet, Dominic            M                         13.04m  
 
Event 29  Mixed Javelin Throw 400g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Waide, Sahara              W                         21.74m  
  2 Ward, Jessica              W                         13.71m  
 
Event 30  Mixed Javelin Throw 500g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Engeler, Deborah           W                         14.14m  
  2 Nisbet, Helen              W                         12.74m  
 
Event 31  Mixed Javelin Throw 600g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nisbet, Genevieve          W                         30.98m  
  2 Ward, Sue                  W                         13.49m  
 
Event 32  Mixed Javelin Throw 700g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nisbet, Dominic            M                         20.60m  
 

Results Search