Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Results Week 4 - 3 Nov 2016 - Summer Track and Field Series 2016-2017

E-mail Print

Week 4 - 3/11/2016 The Ridge Athletics Track Results

Licensed to Illawong & Districts Athletics Club
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/11/2016 11:13 PM
                          Illawong Week 4 - 3/11/2016                          
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 2  Mixed 60 Meter Dash Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Ebejer, Brendan            M                           8.62   1 
  2 Morris, Steve              M                           9.23   1 
  3 Luck, David                M                           9.28   1 
  4 Lumb, Brianna              W                           9.88   2 
  5 Argall, Kate               W                           9.92   2 
  6 Guercio, Stefania          W                          10.00   1 
  7 Ramsay, Holly              W                          10.03   2 
 
Event 6  Mixed 200 Meter Dash Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ebejer, Brendan            M                          29.40   1 
  2 Morris, Steve              M                          30.58   1 
  3 Argall, Kate               W                          33.04   2 
  4 Guercio, Stefania          W                          34.25   2 
  5 Pittman, Adam              M                          34.75   1 
  6 Lumb, Brianna              W                          35.17   2 
  7 Ramsay, Holly              W                          36.02   2 
  8 Luck, David                M                          36.80   1 
 
Event 8  Mixed 400 Meter Dash Division 1 One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Isaacs, Annalise           W                        1:07.81  
  2 Oste, Monique              W                        1:09.23  
  3 Morris, Steve              M                        1:19.32  
  4 Ramsay, Holly              W                        1:30.63  
 
Event 11  Mixed 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Isaacs, Annalise           W                        5:02.86  
  2 Coles-Sinclair, Bryce      M                        5:02.87  
  3 Wallace, Hamish            M                        5:03.12  
  4 Goodyear, Brady            M                        5:03.40  
 
Event 12  Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pokorny, Zach              M                       13:04.63  
  2 Pittman, Ben               M                       13:55.13  
  3 Etteridge, Jerome          M                       14:28.42  
  4 Pittman, Andrew            M                       15:20.08  
  5 Simpson, John              M                       16:01.83  
  6 Chasle, Danyel             M                       16:01.93  
 -- Pittman, Adam              M                            DNF  
 
Event 13  Mixed High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lumb, Caylah               W                          1.44m  
  2 Kennedy, Riley             M                          1.40m  
  3 Argall, Kate               W                          1.35m  
  4 Ramsay, Holly              W                         J1.35m  
  5 Oste, Monique              W                          1.30m  
  6 Ensor, Olivia              W                         J1.30m  
  7 Pokorny, Alana             W                          1.20m  
  8 Lumb, Brianna              W                         J1.20m  
  9 Barge, Kayla               W                          1.15m  
 
Event 14  Mixed Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Ben               M                          3.55m  
 
Event 18  Mixed Shot Put 3.0kg Three
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dimon, Alexis              W                         10.45m  
  2 Engeler, Deborah           W                          7.26m  
 
Event 19  Mixed Shot Put 4.0kg Four
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barton, Trudie             W                          7.44m  
 
Event 20  Mixed Shot Put 5.0kg Five
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ros, Dave                  M                          7.39m  
 
Event 21  Mixed Hammer Throw 3.0kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dimon, Alexis              W                         39.56m  
  2 Engeler, Deborah           W                         21.01m  
 
Event 22  Mixed Hammer Throw 4.0kg Two
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barton, Trudie             W                         23.37m  
 
Event 24  Mixed Hammer Throw 5.0kg Three
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ros, Dave                  M                         31.02m  
 

Results Search