Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Summer Track and Field Series 2017-2018 Week 1 - 5/10/2017

E-mail Print

Results for Illawong Summer Track and Field Series 2017-2018 Week 1

Licensed to Illawong & Districts Athletics Club
                                       HY-TEK's Meet Manager 8/10/2017 10:37 PM
                          Illawong Week 1 - 5/10/2017                          
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Meter Dash Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Barnett, Daniel            M                          12.45   1 
  2 Stevill, Elice             W                          14.82   1 
  3 Lumb, Brianna              W                          14.99   2 
  4 O'Neill, Jordan            W                          15.24   1 
  5 Willock, Ingrid            W                          15.85   1 
  5 Luck, David                M                          15.85   1 
  7 Sigal, Eden                W                          15.96   2 
  8 Stevill, Aiesha            W                          16.10   2 
  9 Hamilton, Angus            M                          16.36   2 
 10 Pittman, Ben               M                          16.80   2 
 11 Winston, Anna-Kay          W                          18.20   2 
 12 Ramsay, Holly              W                          18.63   1 
 13 Dennis, Cruz               M                          18.92   2 
 
Event 6  Mixed 200 Meter Dash Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hamilton, Angus            M                          33.93   2 
 -- Barnett, Daniel            M                             NT   1 
 -- Stevill, Elice             W                             NT   1 
 -- Sigal, Eden                W                             NT   1 
 -- Stevill, Aiesha            W                             NT   1 
 -- Winston, Anna-Kay          W                             NT   1 
 
Event 8  Mixed 400 Meter Dash Division 1 One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barnett, Daniel            M                          57.14  
 
Event 10  Mixed 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sigal, Eden                W                        2:37.16  
  2 Stevill, Aiesha            W                        2:43.84  
  3 Stevill, Elice             W                        2:59.35  
  4 Barnett, Daniel            M                        3:00.01  
  5 Winston, Anna-Kay          W                        3:13.17  
  6 Rumjahn, Abbas             M                        3:24.12  
  7 Rumjahn, Leisa             W                        3:44.69  
 
Event 12  Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ebejer, Brendan            M                       11:30.27  
  2 Sigal, Eden                W                       12:57.80  
  3 Stevill, Aiesha            W                       12:59.25  
  4 Rumjahn, Abbas             M                       15:01.44  
  5 Pittman, Ben               M                       15:24.33  
  6 Pittman, Andrew            M                       15:26.28  
  7 Chasle, Danyel             M                       17:24.11  
 -- Pittman, Adam              M                            DNF  
 
Event 13  Mixed High Jump One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramanauskas, Finn          M                          1.50m  
  1 Kennedy, Riley             M                          1.50m  
  3 Lumb, Caylah               W                          1.45m  
  3 Towner, Lara               W                          1.45m  
  5 Cross, Lucas               M                          1.40m  
  5 Ramsay, Holly              W                          1.40m  
  5 Argall, Kate               W                          1.40m  
  8 Ensor, Olivia              W                          1.35m  
  8 Lumb, Brianna              W                          1.35m  
 10 O'Neill, Jordan            W                          1.30m  
 11 Pokorny, Alana             W                          1.25m  
 12 Hamilton, Angus            M                          1.15m  
 13 Kennedy, Emily             M                          1.10m  
 
Event 15  Mixed Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Towner, Lara               W                          4.40m  
  2 Lumb, Brianna              W                          4.34m  
  3 O'Neill, Jordan            W                          4.02m  
  4 Stevill, Elice             W                          3.93m  
  5 Willock, Ingrid            W                          3.88m  
  6 Sigal, Eden                W                          3.54m  
  7 Naitaka, Kiana             W                          3.30m  
  8 Pittman, Adam              M                          3.00m  
  9 Anna-Kai, Winston          W                          2.81m  
 10 Pittman, Ben               M                          2.64m  
 11 Dennis, Cruz               M                          2.53m  
 
Event 28  Mixed Discus Throw 500g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dennis, Cruz               M                         12.08m  
 
Event 29  Mixed Discus Throw 750g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Karina               W                         31.24m  
  2 Pittman, Adam              M                         24.62m  
  3 Pittman, Ben               M                         23.91m  
  4 Naitaka, Kiana             W                         20.77m  
 
Event 30  Mixed Discus Throw 1.0kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Dave                 M                         26.63m  
  2 Nisbet, Genevieve          W                         24.64m  
  3 Engeler, Deborah           W                         23.75m  
  4 Willock, Ingrid            W                         15.19m  
  5 Nisbet, Helen              W                         15.05m  
 
Event 31  Mixed Discus Throw 1.5kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Andrew            M                         21.06m  
 
Event 33  Mixed Javelin Throw 400g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Karina               W                         23.60m  
  2 Lumb, Caylah               W                         21.76m  
  3 Naitaka, Kiana             W                         13.94m  
 
Event 34  Mixed Javelin Throw 500g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lumb, Brianna              W                         20.82m  
  2 Engeler, Deborah           W                         14.27m  
  3 Nisbet, Helen              W                         11.88m  
 
Event 35  Mixed Javelin Throw 600g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Nisbet, Genevieve          W                         32.95m  
 
Event 37  Mixed Javelin Throw 800g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lilley, Cameron            M                         17.29m