Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Summer Track and Field Series 2017-2018 Week 2 - 19/10/2017

E-mail Print

Results for Illawong Summer Track and Field Series 2017-2018 Week 2

Licensed to Illawong & Districts Athletics Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 20/10/2017 12:20 AM
                         Illawong Week 2 - 19/10/2017                          
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Meter Dash Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Barnett, Daniel            M                          12.41   1 
  2 Watson, Jason              M                          13.94   1 
  3 Campbell, Ashleigh         W                          14.28   2 
  4 Watson, Amy                W                          14.48   1 
  5 Toban, Peta                W                          14.49   2 
  6 Lumb, Brianna              W                          14.78   2 
  7 Sigal, Eden                W                          14.89   2 
  8 Sest, Isabella             W                          15.43   1 
  9 Wilcock, Ingrid            W                          15.47   2 
 10 Sest, Joe                  M                          15.58   1 
 11 Hamilton, Angus            M                          16.15   2 
 
Event 6  Mixed 200 Meter Dash Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Barnett, Daniel            M                          25.24   1 
  2 Ebejer, Brendan            M                          28.25   2 
  3 Watson, Jason              M                          29.86   1 
  4 Watson, Amy                W                          30.68   1 
  5 Stevill, Elice             W                          30.94   2 
  6 Sigal, Eden                W                          31.90   2 
  7 Wilcock, Ingrid            W                          32.02   1 
  8 Tiller, Kody               W                          32.53   2 
  9 Sest, Isabella             W                          33.84   1 
 10 Stevill, Aiesha            W                          34.42   2 
 11 Sest, Joe                  M                          34.53   1 
 12 Hamilton, Angus            M                          34.71   2 
 
Event 8  Mixed 400 Meter Dash Division 1 One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gillon, Rhys               M                        1:00.25  
  2 Sest, Isabella             W                        1:21.56  
  3 Sest, Joe                  M                        1:22.50  
 
Event 11  Mixed 1500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Stevill, Aiesha            W                        5:24.45  
  2 Ebejer, Brendan            M                        5:26.22  
  3 Sigal, Eden                W                        5:38.55  
  4 Tiller, Kody               W                        6:07.06  
  5 Stevill, Elice             W                        6:09.21  
  6 Wilcock, Ingrid            W                        6:27.99  
  7 Sest, Joe                  M                        7:32.20  
  8 Sest, Isabella             W                        7:38.28  
 
Event 12  Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Gillon, Rhys               M                       10:40.04  
  2 Sigal, Eden                W                       12:43.84  
  3 Simpson, John              M                       12:49.32  
  4 Sigal, Bruce               M                       14:13.82  
  5 Pittman, Andrew            M                       15:29.30  
  6 Chasle, Danyel             M                       17:50.94  
 
Event 13  Mixed High Jump One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Oste, Monique              W                          1.40m  
  1 Kennedy, Riley             M                          1.40m  
  3 Michael, Kurt              M                          1.35m  
  4 Lumb, Brianna              W                         J1.35m  
  5 Sopuch, Torin              M                          1.25m  
  6 McNamara, Charlotte        W                          1.20m  
  7 Hamilton, Angus            M                          1.10m  
  8 Kennedy, Emily             M                          1.05m  
  9 Pittman, Ben               M                         J1.05m  
 
Event 15  Mixed Long Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lumb, Brianna              W                          4.33m  
  2 Wilcock, Ingrid            W                          4.16m  
  3 Stevill, Elice             W                          4.05m  
  4 Tiller, Kody               W                          3.57m  
  5 Stevill, Aiesha            W                          3.44m  
 
Event 16  Mixed Triple Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilcock, Ingrid            W                          9.22m  
  2 Lumb, Brianna              W                          8.94m  
  3 Stevill, Aiesha            W                          8.77m  
 
Event 18  Mixed Shot Put 2.0kg Two
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Ben               M                          9.35m  
  2 Sest, Isabella             W                          7.29m  
  3 Chasle, Archie             M                          6.76m  
 
Event 20  Mixed Shot Put 4.0kg Four
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barton, Trudie             W                          7.69m  
  2 Fellows, Denise            W                          4.89m  
 
Event 21  Mixed Shot Put 5.0kg Five
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Dimon, Richard             M                          9.98m  
  2 Sest, Joe                  M                          8.87m  
 
Event 23  Mixed Hammer Throw 3.0kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Isabella             W                         16.46m  
 
Event 24  Mixed Hammer Throw 4.0kg Two
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Barton, Trudie             W                         22.51m  
  2 Fellows, Denise            W                         20.48m  
 
Event 27  Mixed Hammer Throw 7.26kg Four
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Button, Warren             M                         58.42m  
  2 Dimon, Richard             M                         34.97m  
  3 Sest, Joe                  M                         16.85m