Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Summer Track and Field Series 2017-2018 Week 7 - 21/12/2017

E-mail Print

Results for Illawong Summer Track and Field Series Week 7

Licensed to Illawong & Districts Athletics Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 22/12/2017 05:07 PM
                         Illawong Week 7 - 21/12/2017                          
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Meter Dash Division 1 One
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Photi, Jesse               M                          13.05   NWI  1 
  2 Cox, Katherine             W                          14.35   NWI  2 
  3 Grantham, Callum           M                          14.78   NWI  1 
  4 Wilcock, Ingrid            W                          14.83   NWI  2 
  5 Sest, Joe                  M                          14.88   NWI  2 
  6 Grantham, Estelle          W                          15.10   NWI  1 
  7 Sest, Isabella             W                          15.32   NWI  1 
  8 Kermond, Lachlan           M                          16.09   NWI  1 
  9 Pittman, Ben               M                          16.55   NWI  1 
 10 O'Neil, Amelie             W                          17.20   NWI  1 
 11 Sest, Isaac                M                          17.48   NWI  2 
 
Event 6  Mixed 200 Meter Dash Division 1 One
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kermond, James             M                          26.65   NWI 
  2 Photi, Jesse               M                          27.72   NWI 
  3 Cox, Katherine             W                          30.01   NWI 
  4 Wilcock, Ingrid            W                          31.05   NWI 
  5 Sest, Isabella             W                          33.06   NWI 
  6 Kermond, Lachlan           M                          34.95   NWI 
  7 Sest, Joe                  M                          42.62   NWI 
  8 Sest, Isaac                M                          43.61   NWI 
 
Event 8  Mixed 400 Meter Dash Division 1 One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Head, Rob                  M                        1:01.00  
  2 Sest, Joe                  M                        1:16.42  
  3 Sest, Isaac                M                        1:45.70  
 
Event 10  Mixed 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Grantham, Callum           M                        2:43.29  
  2 Kermond, Lachlan           M                        2:49.66  
  3 Pokorny, Zach              M                        3:02.91  
  4 Sest, Isaac                M                        3:17.99  
  5 Sest, Joe                  M                        3:19.63  
  6 Sest, Isabella             W                        3:25.24  
  7 O'Neil, Amelie             W                        3:29.73  
 
Event 12  Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Ben               M                       14:55.33  
  2 Pittman, Andrew            M                       15:39.19  
  3 Dooley, Phil               M                       18:59.74  
 
Event 13  Mixed High Jump One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Karina               W                          1.45m  
  2 Lumb, Brianna              W                          1.35m  
  2 Pokorny, Alana             W                          1.35m  
  4 O'Neill, Jordan            W                          1.30m  
  4 Michael, Kurt              M                          1.30m  
 
Event 15  Mixed Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lumb, Brianna              W                          4.38m   NWI 
  2 Cox, Katherine             W                          4.32m   NWI 
  3 Wilcock, Ingrid            W                          4.04m   NWI 
 
Event 16  Mixed Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lumb, Brianna              W                          8.99m   NWI 
  2 Wilcock, Ingrid            W                          8.93m   NWI 
 
Event 30  Mixed Discus Throw 500g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Isaac                M                         12.01m  
 
Event 31  Mixed Discus Throw 750g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Karina               W                         32.62m  
  2 Photi, Alex                M                         28.18m  
  3 Pittman, Ben               M                         23.18m  
  4 Naitaka, Kiana             W                         16.87m  
  5 Sest, Isabella             W                         15.90m  
 
Event 32  Mixed Discus Throw 1.0kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Dave                 M                         28.05m  
  2 Photi, Diana               W                         25.23m  
  3 Engeler, Deborah           W                         22.71m  
  4 Ward, Jessica              W                         21.64m  
  5 Pittman, Adam              M                         20.96m  
  6 Cox, Katherine             W                         20.65m  
  7 Ward, Sue                  W                         20.37m  
  8 Wilcock, Ingrid            W                         16.30m  
  9 Wilson, Leilani            W                         15.70m  
 10 Wilson, Anneka             W                         13.16m  
 
Event 33  Mixed Discus Throw 1.5kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Andrew            M                         23.18m  
 
Event 34  Mixed Discus Throw 2.0kg One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                         21.05m  
 
Event 35  Mixed Javelin Throw 400g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bell, Karina               W                         25.32m  
  2 Ward, Jessica              W                         20.98m  
  3 Wilson, Leilani            W                         20.32m  
  4 Naitaka, Kiana             W                         13.02m  
  5 Sest, Isabella             W                         10.81m  
 
Event 36  Mixed Javelin Throw 500g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Engeler, Deborah           W                         14.22m  
 
Event 37  Mixed Javelin Throw 600g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cox, Katherine             W                         23.18m  
  2 Ross, Dave                 M                         19.63m  
  3 Ward, Sue                  W                         12.92m  
 
Event 39  Mixed Javelin Throw 800g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                         20.27m