Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Results for Illawong Summer Track and Field Series 2018-2019 Week 2 - Series 2

E-mail Print

Here are the results for the second of the Summer Track and Field Series:

Licensed to Illawong & Districts Athletics Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 18/10/2018 11:53 PM
                         Illawong Week 2 - Series 2 - 18/10/2018                          
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Metre Division 1 One
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Aitken, Mitchell           M                          11.9h   NWI  1 
  2 Wilkins, Brooke            W                          13.2h   NWI  1 
  3 King, Fraser               M                          13.9h   NWI  1 
  4 Sest, Isabella             W                          14.3h   NWI  2 
  5 Cox, Katherine             W                          14.60   NWI  3 
  6 Wilcock, Ingrid            W                          15.4h   NWI  3 
  7 Carson, Hamish             M                          15.8h   NWI  2 
  8 Sest, Isaac                M                          16.2h   NWI  3 
  9 Sest, Joe                  M                          16.3h   NWI  3 
 10 Kermond, Lachlan           M                          16.7h   NWI  1 
 11 Carson, Brooke             W                          16.8h   NWI  2 
 12 Slade, Danielle            W                          19.6h   NWI  2 
 
Event 6  Mixed 200 Metre Division 1 One
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 King, Fraser               M                          27.9h   NWI  1 
  2 Ebejer, Brendan            M                          28.1h   NWI  2 
  3 Sest, Isabella             W                          30.3h   NWI  2 
  4 Cox, Katherine             W                          30.9h   NWI  4 
  5 Carson, Miles              M                          31.2h   NWI  4 
  6 Wilcock, Ingrid            W                          31.5h   NWI  4 
  7 Hogan, Sean                M                          31.6h   NWI  1 
  8 Carson, Hamish             M                          32.8h   NWI  3 
  9 Naitaka, Kiana             W                          33.2h   NWI  3 
 10 Olney, Tyra                W                          33.6h   NWI  3 
 11 Carson, Brooke             W                          35.1h   NWI  1 
 12 Sest, Isaac                M                          35.3h   NWI  2 
 13 Mackie, Brian              M                          41.1h   NWI  1 
 
Event 8  Mixed 400 Metre Division 1 One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosette, Jarvis            M                        1:00.9h  
  2 Carson, Miles              M                        1:11.2h  
  3 Brice, Ryan                M                        1:13.5h  
  4 Carson, Hamish             M                        1:17.3h  
  5 Naitaka, Kiana             W                        1:17.5h  
 
Event 11  Mixed 1500 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carson, Miles              M                        5:09.2h  
  2 Etteridge, Jerome          M                        5:31.2h  
  3 Wendt, Jason               M                        6:07.2h  
  4 Simpson, John              M                        6:25.4h  
  5 Ebejer, Brendan            M                        6:25.8h  
 
Event 12  Mixed 1500 Metre Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeCelis, Ellie             W                        7:47.1h  
  2 Weekes, Anne               W                        9:03.7h  
 
Event 13  Mixed 3000 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carson, Miles              M                       10:44.9h  
  2 Hummiston, Toby            M                       11:21.7h  
  3 Lavender, Ava              W                       12:23.7h  
  4 Basman, Robyn              W                       12:39.2h  
  5 Simpson, John              M                       12:49.5h  
  6 Kistle, Dave               M                       12:50.2h  
  7 Mackie, Brian              M                       13:46.4h  
  8 Hogan, Sean                M                       14:59.7h  
  9 Pittman, Ben               M                       15:11.3h  
 10 Pittman, Andrew            M                       15:16.8h  
 11 Sest, Joe                  M                       16:31.3h  
 12 Sest, Isaac                M                       16:31.6h  
 
Event 15  Mixed High Jump One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Aitken, Mitchell           M                          1.60m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 
        O    O    O    O    O    O    O  XXX 
  2 Argall, Kate               W                          1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  3 Keating, Josh              M                         J1.50m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  4 Ramsey, Holly              W                          1.45m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O    O  XXX 
  4 Whitney, Brianna           W                          1.45m  
     1.40 1.45 1.50 
        O    O  XXX 
  6 Argall, Sarah              W                         J1.45m  
     1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  7 Brice, Ryan                M                          1.42m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.42 1.45 
        O    O    O    O    O   XO  XXO  XXX 
  8 Michael, Kurt              M                          1.40m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.42 
        O    O    O    O  XXX 
  9 Robertson, Tahlia          W                         J1.40m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O    O   XO  XXX 
 10 Brice, Amy                 W                         J1.40m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.42 
        O    O    O  XXO    O  XXO  XXX 
 11 Lavender, Ava              W                          1.35m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 
        O    O    O  XXX 
 12 Hamilton, Angus            M                          1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXO  XXX 
 
Event 18  Mixed Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Aitken, Mitchell           M                         11.96m   NWI 
  2 Sest, Isabella             W                          9.30m   NWI 
  3 Wilcock, Ingrid            W                          9.29m   NWI 
  4 Argall, Kate               W                          8.95m   NWI 
  5 Brice, Amy                 W                          8.34m   NWI 
  6 Ramsey, Holly              W                          8.05m   NWI 
  7 Olney, Tyra                W                          7.92m   NWI 
 
Event 20  Mixed Shot Put 2.0kg Two
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carson, Brooke             W                          6.30m  
  2 Sest, Isaac                M                          4.86m  
 
Event 21  Mixed Shot Put 3.0kg Three
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Ben               M                          8.39m  
  2 Engeler, Deborah           W                          7.43m  
  3 Naitaka, Kiana             W                          7.30m  
  4 Sest, Isabella             W                          6.84m  
  5 Olney, Tyra                W                          6.56m  
  6 Weekes, Anne               W                          6.22m  
 
Event 22  Mixed Shot Put 4.0kg Four
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cox, Katherine             W                          6.67m  
  2 Wilcock, Ingrid            W                          6.22m  
 
Event 24  Mixed Shot Put 6.0kg Six
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Andrew            M                          7.51m  
 
Event 25  Mixed Shot Put 7.26kg Six
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                          8.51m  
 
Event 38  Mixed Javelin Throw 400g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Naitaka, Kiana             W                         23.19m  
  2 Olney, Tyra                W                         15.56m  
  3 Sest, Isabella             W                         15.00m  
  4 Brice, Amy                 W                         13.76m  
  5 Carson, Brooke             W                         11.89m  
 
Event 39  Mixed Javelin Throw 500g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ward, Jessica              W                         24.39m  
  2 Engeler, Deborah           W                         14.54m  
  3 Weekes, Anne               W                         12.59m  
 
Event 40  Mixed Javelin Throw 600g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cox, Katherine             W                         22.54m  
  2 Wilcock, Ingrid            W                         15.45m  
 
Event 42  Mixed Javelin Throw 800g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                         20.79m