Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Results for Illawong Summer Track and Field Series 2018-2019 Week 4 (Series 2)

E-mail Print

Here are the results for the fourth of the Summer Track and Field Series:

 

Licensed to Illawong & Districts Athletics Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 16/11/2018 09:34 AM
                    Illawong Week 4 - Series 2 - 15/11/2018                    
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Metre Division 1 One
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Aitken, Mitchell           M                          11.1h   NWI  1 
  2 Cox, Katherine             W                          13.9h   NWI  1 
  3 Hardy, Ava                 W                          14.7h   NWI  2 
  4 Brice, Ryan                M                          15.5h   NWI  2 
  5 Hardy, Chynna              W                          16.0h   NWI  1 
  6 Brice, Amy                 W                          16.0h   NWI  2 
 
Event 6  Mixed 200 Metre Division 1 One
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Aitken, Mitchell           M                          24.4h   NWI 
  2 Franklin, Bella-Rose       W                          29.5h   NWI 
  3 Hill, Andrew               M                          29.8h   NWI 
  4 Cox, Katherine             W                          30.7h   NWI 
 
Event 8  Mixed 400 Metre Division 1 One
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Aitken, Mitchell           M                          59.3h   2 
  2 Franklin, Bella-Rose       W                        1:10.2h   1 
  3 Chessell, Adam             M                        1:12.0h   2 
  4 Hardy, Ava                 W                        1:13.7h   1 
  5 Hill, Andrew               M                        1:14.5h   2 
  6 Brice, Ryan                M                        1:22.9h   1 
  7 Brice, Amy                 W                        1:28.8h   1 
 
Event 11  Mixed 1500 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hill, Andrew               M                        5:35.7h  
  2 Chessell, Adam             M                        5:36.8h  
  3 Basman, Robyn              W                        5:52.2h  
  4 Simpson, John              M                        5:59.1h  
  5 Kistle, Dave               M                        6:26.1h  
  6 Sest, Isaac                M                        6:38.5h  
  7 Sest, Joe                  M                        6:46.9h  
  8 Mackie, Brian              M                        7:27.5h  
 
Event 13  Mixed 3000 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hill, Andrew               M                       12:03.5h  
  2 Chessell, Adam             M                       12:20.2h  
  3 Basman, Robyn              W                       12:38.2h  
  4 Pittman, Adam              M                       13:02.2h  
  5 Simpson, John              M                       13:45.9h  
  6 Kistle, Dave               M                       14:12.0h  
  7 Sest, Isaac                M                       15:00.4h  
  8 Pittman, Andrew            M                       15:11.2h  
  9 Pittman, Ben               M                       15:23.2h  
 10 Mackie, Brian              M                       15:58.5h  
 11 Sest, Joe                  M                       15:59.9h  
 
Event 15  Mixed High Jump One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramsey, Holly              W                          1.50m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O   XO    O  XXO  XXX 
  2 Brice, Amy                 W                          1.40m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
       XO  XXO  XXO    O    X 
  3 Brice, Ryan                M                         J1.40m  
     1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    O   XO   XO   XX 
  4 Hardy, Chynna              W                          1.25m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 
        O  XXO  XXO  XXX 
  5 Hardy, Ava                 W                          1.15m  
     1.15 1.20 
        O  XXX 
 
Event 20  Mixed Shot Put 2.0kg Two
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Isaac                M                          5.18m  
 
Event 21  Mixed Shot Put 3.0kg Three
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Adam              M                         11.38m  
  2 Pittman, Ben               M                          9.12m  
  3 Engeler, Deborah           W                          6.93m  
 
Event 22  Mixed Shot Put 4.0kg Four
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cox, Katherine             W                          6.52m  
 
Event 24  Mixed Shot Put 6.0kg Six
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Andrew            M                          5.93m  
 
Event 25  Mixed Shot Put 7.26kg Six
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                          8.05m  
 
Event 39  Mixed Javelin Throw 500g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Ben               M                         14.46m  
  2 Engeler, Deborah           W                         14.08m  
 
Event 40  Mixed Javelin Throw 600g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cox, Katherine             W                         18.78m  
  2 Pittman, Adam              M                         13.27m  
 
Event 42  Mixed Javelin Throw 800g One
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Franklin, Andrew           M                         31.69m  
  2 Sest, Joe                  M                         23.45m