Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Illawong Summer Series - 31/10/2019 results

E-mail Print

Results of the third of the session of the Illawong Summer Series are now available:

Licensed to Illawong & Districts Athletics Club
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/11/2019 05:14 PM
                    Illawong Week 3 - Series 1 - 31/10/2019                    
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Metre Division 1
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Faulkner, Stephanie        W                          13.9h   NWI  1 
  2 Wilcock, Ian               M                          14.5h   NWI  3 
  3 Faulkner, Thomas           M                          14.5h   NWI  1 
  4 Cox, Katherine             W                          14.6h   NWI  3 
  5 Starr, Cooper              M                          14.7h   NWI  1 
  6 James, Caitlin             W                          14.8h   NWI  1 
  7 Wilcock, Ingrid            W                          15.5h   NWI  3 
  8 Sest, Isaac                M                          15.5h   NWI  2 
  9 Sest, Joe                  M                          15.7h   NWI  2 
 10 Grantham, Nolan            M                          17.1h   NWI  2 
 11 Guercio, Lucas             M                          19.4h   NWI  2 
 12 Wilcock, Caitlin           W                          24.1h   NWI  3 
 
Event 6  Mixed 200 Metre Division 1
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Wilcock, Ian               M                          28.8h   NWI  2 
  2 Starr, Cooper              M                          30.4h   NWI  2 
  3 Cox, Katherine             W                          30.6h   NWI  2 
  4 Faulkner, Thomas           M                          30.8h   NWI  1 
  5 Wilcock, Ingrid            W                          31.4h   NWI  2 
  6 Faulkner, Stephanie        W                          32.1h   NWI  1 
  7 Sest, Isaac                M                          33.1h   NWI  1 
  8 James, Caitlin             W                          34.7h   NWI  1 
  9 Wilcock, Caitlin           W                          53.8h   NWI  2 
 
Event 8  Mixed 400 Metre Division 1
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilcock, Ian               M                        1:12.7h  
 
Event 10  Mixed 800 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Adam              M                        2:43.1h  
  2 Wilcock, Ian               M                        2:45.3h  
  3 Simpson, John              M                        3:19.4h  
  4 Sest, Joe                  M                        3:26.2h  
  5 Rumjahn, Abbas             M                        3:32.4h  
 
Event 13  Mixed 3000 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lister, Robert             M                        9:11.2h  
  2 Ebejer, Brendan            M                       12:05.8h  
  3 Simpson, John              M                       12:34.0h  
  4 Wilcock, Ian               M                       14:02.7h  
  5 Rumjahn, Abbas             M                       14:11.1h  
  6 Pittman, Ben               M                       14:54.4h  
  7 Pittman, Andrew            M                       15:41.6h  
  8 Sest, Joe                  M                       16:04.5h  
  9 Dooley, Phil               M                       17:46.3h  
 
Event 14  Mixed 3000 Metre Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeCelis, Ellie             W                       17:20.8h  
 
Event 15  Mixed High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Michael, Kurt              M                          1.50m  
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 
        O    O    O    O    X 
  2 Wilcock, Ingrid            W                          1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    X    O   XX 
  2 Cox, Katherine             W                          1.30m  
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O  XXO   XO    O    X 
  2 Starr, Cooper              M                          1.30m  
     1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O  XXX 
 
Event 17  Mixed Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilcock, Ingrid            W                          4.25m   NWI 
  2 Cox, Katherine             W                          4.07m   NWI 
  3 Sest, Isaac                M                          3.92m   NWI 
  4 Wilcock, Caitlin           W                          2.45m   NWI 
 
Event 28  Mixed Hammer Throw 4.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lavidis, Mathew            M                         37.50m  
  2 Pittman, Adam              M                         15.72m  
  3 Pittman, Ben               M                         10.11m  
 
Event 30  Mixed Hammer Throw 5.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ross, Dave                 M                         27.42m  
 
Event 31  Mixed Hammer Throw 6.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Andrew            M                         15.99m  
 
Event 33  Mixed Discus Throw 350g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 -- Wilcock, Rachel            W                             ND  
 
Event 34  Mixed Discus Throw 500g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilcock, Caitlin           W                          5.11m  
 
Event 35  Mixed Discus Throw 750g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Michael, Kurt              M                         24.60m  
  2 Sest, Isaac                M                         13.03m  
 
Event 36  Mixed Discus Throw 1.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lavidis, Mathew            M                         44.15m  
  2 Pittman, Adam              M                         38.47m  
  3 Pittman, Ben               M                         30.51m  
  4 Ward, Jessica              W                         29.14m  
  5 Ross, Dave                 M                         21.99m  
  6 Wilcock, Ingrid            W                         19.91m  
  7 Cox, Katherine             W                         17.57m  
 
Event 37  Mixed Discus Throw 1.5kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                         22.87m  
  2 Pittman, Andrew            M                         22.07m