Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Illawong Summer Series - 14/11/2019 results

E-mail Print

Results of the fourth session of the Illawong Summer Series are now available:

Illawong Week 4 - Series 2 - 14/11/2019                    
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Metre Division 1
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Luu, Jackie                M                          12.4h   NWI  2 
  2 Chater, Zoe                W                          13.1h   NWI  2 
  3 Faulkner, Stephanie        W                          14.2h   NWI  1 
  4 Cox, Katherine             W                          14.2h   NWI  4 
  5 Hardy, Ava                 W                          14.2h   NWI  2 
  6 Wilcock, Ian               M                          14.5h   NWI  3 
  7 James, Caitlin             W                          15.0h   NWI  1 
  8 Banovic, Isabella          W                          15.1h   NWI  1 
  9 Wilcock, Ingrid            W                          15.1h   NWI  4 
 10 Sest, Joe                  M                          15.3h   NWI  3 
 11 Sest, Isaac                M                          15.4h   NWI  3 
 12 Wilcock, Caitlin           W                          24.3h   NWI  4 
 
Event 6  Mixed 200 Metre Division 1
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Luu, Jackie                M                          27.1h   NWI  1 
  2 Hardy, Ava                 W                          30.0h   NWI  1 
  3 Cox, Katherine             W                          31.2h   NWI  3 
  4 Wilcock, Ingrid            W                          31.5h   NWI  3 
  5 Sest, Isaac                M                          32.3h   NWI  2 
  6 Wilcock, Ian               M                          35.3h   NWI  2 
  7 Rumjahn, Abbas             M                          36.0h   NWI  1 
  8 Wilcock, Caitlin           W                          53.5h   NWI  3 
 
Event 8  Mixed 400 Metre Division 1
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilcock, Ian               M                        1:06.4h  
  2 Pittman, Adam              M                        1:08.9h  
  3 Naitaka, Kiana             W                        1:18.6h  
  4 Rumjahn, Abbas             M                        1:26.3h  
  5 Naitaka, Tamia             W                        1:44.7h  
 
Event 11  Mixed 1500 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lister, Robert             M                        4:03.8h  
  2 Wilcock, Ian               M                        5:46.3h  
  3 Basman, Robyn              W                        6:11.7h  
  4 Simpson, John              M                        6:14.2h  
  5 Mackie, Brian              M                        6:41.0h  
  6 Rumjahn, Abbas             M                        7:19.2h  
  7 Sest, Joe                  M                        7:29.6h  
 
Event 12  Mixed 1500 Metre Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeCelis, Ellie             W                        7:37.2h  
 
Event 13  Mixed 3000 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simpson, John              M                       12:16.5h  
  2 Wilcock, Ian               M                       12:29.2h  
  3 Basman, Robyn              W                       14:15.3h  
  4 Mackie, Brian              M                       14:50.7h  
  5 Pittman, Ben               M                       15:09.5h  
  6 Rumjahn, Abbas             M                       15:43.0h  
  7 Pittman, Andrew            M                       15:44.9h  
  8 Sest, Joe                  M                       15:49.4h  
  9 Dooley, Phil               M                       17:53.5h  
 
Event 15  Mixed High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mackenzie, Niamh           W                          1.30m  
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O   XO  XXO  XXX 
  1 Hardy, Ava                 W                          1.30m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 
        O    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Skodas, Wanda              W                          1.20m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O   XO    O  XXX 
  4 Warner, Paige              W                          1.15m  
     1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO  XXX 
 
Event 18  Mixed Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilcock, Ingrid            W                          9.22m   NWI 
  2 Cox, Katherine             W                          9.10m   NWI 
  3 Sest, Isaac                M                          7.98m   NWI 
  4 Mackenzie, Niamh           W                          7.88m   NWI 
  5 Skodas, Wanda              W                          6.78m   NWI 
  6 Warner, Paige              W                          6.33m   NWI 
  7 Wilcock, Caitlin           W                          4.56m   NWI 
 
Event 19  Mixed Shot Put 1.5kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Olney, Hunter              M                          4.81m  
  2 Wilcock, Caitlin           W                          2.56m  
 
Event 20  Mixed Shot Put 2.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Olney, Kwanita             W                          7.30m  
  2 Sest, Isaac                M                          5.49m  
  3 Olney, Reghan              W                          5.37m  
 
Event 21  Mixed Shot Put 3.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Ben               M                         10.02m  
  2 Olney, Tyra                W                          7.50m  
 
Event 22  Mixed Shot Put 4.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Adam              M                         10.64m  
  2 Cox, Katherine             W                          7.03m  
  3 Wilcock, Ingrid            W                          6.04m  
 
Event 24  Mixed Shot Put 6.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                          8.80m  
  2 Pittman, Andrew            M                          6.99m  
 
Event 39  Mixed Javelin Throw 400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Naitaka, Kiana             W                         25.93m  
  2 Olney, Kwanita             W                          9.86m  
 
Event 41  Mixed Javelin Throw 600g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cox, Katherine             W                         18.10m  
  2 Wilcock, Ingrid            W                         17.22m  
 
Event 42  Mixed Javelin Throw 700g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Naitaka, Noa               M                         33.86m  
  2 Sest, Joe                  M                         21.80m  
  3 Pittman, Adam              M                         19.04m  
 
Event 46  Mixed Javelin Throw 300g Turbo
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Naitaka, Tamia             W                         12.86m  
  2 Olney, Hunter              M                          8.88m  
  3 Olney, Reghan              W                          7.02m  
  4 Wilcock, Caitlin           W                          2.20m  
 -- Wilcock, Rachel            W                           FOUL