Illawong Athletics

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Illawong Summer Series - 12/12/2019 results

E-mail Print

Results of the final session of the year of the Illawong Summer Series are now available:

Illawong Week 6 - Series 2 - 12/12/2019                    
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Metre Division 1
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Luu, Jackie                M                          12.5h   NWI  1 
  2 Rathbone, Linus            M                          13.5h   NWI  1 
  3 Cox, Katherine             W                          14.2h   NWI  3 
  4 Rathbone, Ken              M                          14.3h   NWI  1 
  5 Sest, Joe                  M                          14.6h   NWI  3 
  6 Faulkner, Thomas           M                          14.7h   NWI  2 
  6 Faulkner, Stephanie        W                          14.7h   NWI  2 
  8 James, Caitlin             W                          14.7h   NWI  2 
  9 Wilcock, Ingrid            W                          15.1h   NWI  4 
 10 Sest, Isaac                M                          15.2h   NWI  3 
 11 Olney, Kwanita             W                          16.6h   NWI  2 
 12 Wilcock, Ian               M                          18.0h   NWI  1 
 13 Wilcock, Isaac             M                          21.6h   NWI  4 
 14 Wilcock, Caitlin           W                          23.6h   NWI  4 
 
Event 6  Mixed 200 Metre Division 1
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Luu, Jackie                M                          27.7h   NWI  1 
  2 Rathbone, Linus            M                          28.5h   NWI  1 
  3 Sest, Isaac                M                          28.8h   NWI  1 
  4 Cox, Katherine             W                          30.8h   NWI  2 
  5 Wilcock, Ingrid            W                          30.8h   NWI  2 
 -- Wilcock, Caitlin           W                             NT   NWI  2 
 
Event 8  Mixed 400 Metre Division 1
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Isaac                M                        1:16.1h  
  2 Olney, Tyra                W                        1:20.0h  
  3 Olney, Hunter              M                        1:35.0h  
  4 Wilcock, Ian               M                        1:35.6h  
 
Event 11  Mixed 1500 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilcock, Ian               M                        5:28.4h  
  2 Pittman, Adam              M                        5:59.2h  
  3 Simpson, John              M                        6:32.6h  
  4 Sest, Joe                  M                        7:44.6h  
 
Event 13  Mixed 3000 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilcock, Ian               M                       12:32.8h  
  2 Pittman, Ben               M                       14:43.3h  
  3 Pittman, Andrew            M                       15:50.1h  
  4 Simpson, John              M                       15:50.8h  
 
Event 15  Mixed High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lukunic, Amelia            W                          1.05m  
     0.95 1.00 1.05 1.10 
        O    O    O  XXX 
 
Event 17  Mixed Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Rathbone, Linus            M                          4.45m   NWI 
  2 Cox, Katherine             W                          4.41m   NWI 
  3 Wilcock, Ingrid            W                          4.30m   NWI 
  4 Sest, Isaac                M                          3.90m   NWI 
  5 Lukunic, Amelia            W                          3.22m   NWI 
  6 Wilcock, Caitlin           W                          2.32m   NWI 
 
Event 18  Mixed Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilcock, Ingrid            W                          9.46m   NWI 
  2 Cox, Katherine             W                          9.35m   NWI 
  3 Rathbone, Linus            M                          8.82m   NWI 
  4 Lukunic, Amelia            W                          6.52m   NWI 
  5 Wilcock, Caitlin           W                          4.70m   NWI 
 
Event 19  Mixed Shot Put 1.5kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilcock, Caitlin           W                          2.27m  
 
Event 20  Mixed Shot Put 2.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Olney, Kwanita             W                          7.39m  
  2 Lukunic, Amelia            W                          6.27m  
  3 Sest, Isaac                M                          5.43m  
  4 Olney, Reghan              W                          5.38m  
 
Event 21  Mixed Shot Put 3.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Ben               M                          9.80m  
  2 James, Caitlin             W                          8.30m  
  3 Olney, Tyra                W                          7.42m  
  4 Williams, Brooke           W                          7.30m  
  5 Whatley, Susan             W                          6.14m  
 
Event 22  Mixed Shot Put 4.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Adam              M                         11.01m  
  2 Cox, Katherine             W                          7.82m  
  3 Wilcock, Ingrid            W                          6.48m  
 
Event 24  Mixed Shot Put 6.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                          8.59m  
  2 Pittman, Andrew            M                          6.86m  
 
Event 39  Mixed Javelin Throw 400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Naitaka, Kiana             W                         28.78m  
  2 Olney, Kwanita             W                         16.45m  
  3 Lukunic, Amelia            W                         13.55m  
 
Event 40  Mixed Javelin Throw 500g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Ben               M                         20.17m  
  2 Whatley, Susan             W                         13.84m  
 
Event 41  Mixed Javelin Throw 600g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cox, Katherine             W                         18.60m  
  2 Wilcock, Ingrid            W                         18.07m  
  3 Rathbone, Linus            M                         16.81m  
 
Event 42  Mixed Javelin Throw 700g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                         22.47m  
  2 Rathbone, Ken              M                         14.10m  
 
Event 46  Mixed Javelin Throw 300g Turbo
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Naitaka, Tamia             W                         12.71m  
  2 Olney, Reghan              W                          9.47m  
  3 Wilcock, Caitlin           W                          4.49m  
  4 Wilcock, Rachel            W                          3.38m