Illawong Summer Series - 3/10/2019 results

Print

Thanks to the officials and athletes who officiated and competed at Week 1 of the the Illawong Summer Series. The results are shown below.

We hope to see you for Week 2 on Thursday October 17.

Licensed to Illawong & Districts Athletics Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 17/10/2019 10:18 PM
                    Illawong Week 1 - Series 1 - 3/10/2019                     
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Metre Division 1 
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Lavidis, Mathew            M                          12.3h   NWI  3 
  2 Rosette, Jarvis            M                          12.4h   NWI  3 
  3 Grantham, Callum           M                          13.3h   NWI  3 
  4 Faulkner, Stephanie        W                          13.5h   NWI  5 
  5 Cox, Katherine             W                          14.3h   NWI  5 
  6 Carson, Hamish             M                          15.0h   NWI  2 
  7 Cross, Chase               M                          15.2h   NWI  2 
  7 Cross, Lucas               M                          15.2h   NWI  2 
  9 James, Caitlin             W                          15.3h   NWI  5 
  9 Wilcock, Ingrid            W                          15.3h   NWI  5 
 11 Lavender, Ava              W                          15.4h   NWI  4 
 12 Carson, Brooke             W                          15.8h   NWI  4 
 13 Fowler, Chelsea            W                          16.2h   NWI  4 
 14 Cross, Brooke              W                          16.9h   NWI  1 
 15 Fowler, Leah               W                          17.9h   NWI  1 
 16 Naitaka, Tamia             W                          18.6h   NWI  1 
 17 Santos, Jordan             W                          20.0h   NWI  1 
 18 Fowler, Kaylee             W                          20.6h   NWI  1 
 
Event 6  Mixed 200 Metre Division 1 
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Cox, Katherine             W                          31.0h   NWI  3 
  2 Lavender, Ava              W                          31.3h   NWI  3 
  2 Wilcock, Ingrid            W                          31.3h   NWI  3 
  4 Carson, Hamish             M                          31.6h   NWI  2 
  5 Carson, Brooke             W                          32.5h   NWI  3 
  6 Sest, Isaac                M                          32.6h   NWI  2 
  7 Fowler, Chelsea            W                          34.7h   NWI  3 
 
Event 8  Mixed 400 Metre Division 1 
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosette, Jarvis            M                          58.2h  
  2 Carson, Miles              M                        1:03.4h  
  3 Lavender, Ava              W                        1:13.7h  
  4 Fowler, Chelsea            W                        1:20.2h  
 
Event 10  Mixed 800 Metre
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Cross, Andrew              M                        2:15.7h   2 
  2 Naitaka, Kiana             W                        2:49.2h   1 
  3 Hanley, Gemma              W                        2:51.3h   1 
  4 Richards, Eoin             M                        2:53.1h   2 
  5 Fowler, Chelsea            W                        3:02.4h   1 
  6 Richards, Matilda          W                        3:05.1h   1 
  7 Fowler, Leah               W                        3:08.2h   1 
  8 Sest, Isaac                M                        3:14.6h   2 
  9 Fowler, Kaylee             W                        4:23.9h   1 
 
Event 13  Mixed 3000 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Carson, Miles              M                        9:55.1h  
  2 Ebejer, Brendan            M                       12:00.7h  
  3 Richards, Matilda          W                       12:02.8h  
  4 Cross, Andrew              M                       12:58.4h  
  5 Cross, Lucas               M                       12:59.1h  
  6 Richards, Eoin             M                       13:22.3h  
  7 Simpson, John              M                       13:23.5h  
  8 O'Neil, Amelie             W                       14:41.6h  
  9 Sest, Joe                  M                       15:08.0h  
 10 Pittman, Andrew            M                       15:57.9h  
 11 Pittman, Ben               M                       16:26.8h  
 
Event 15  Mixed High Jump 
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 O'Neill, Jordan            W                          1.50m  
  2 Michael, Kurt              M                          1.45m  
  3 Lavender, Ava              W                          1.40m  
  4 Cross, Chase               M                          1.27m  
  5 Hanley, Haylee             W                          1.15m  
  6 O'Neil, Amelie             W                          1.10m  
  7 McNally, Lauren            W                          1.05m  
 
Event 17  Mixed Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilcock, Ingrid            W                          4.45m   NWI 
  2 Cox, Katherine             W                          4.32m   NWI 
  3 Cross, Chase               M                          4.14m   NWI 
  3 Hanley, Gemma              W                          4.14m   NWI 
  5 Cross, Lucas               M                          4.13m   NWI 
  6 Carson, Hamish             M                          3.91m   NWI 
  7 Hanley, Haylee             W                          3.61m   NWI 
  8 Sest, Isaac                M                          3.47m   NWI 
  9 McNally, Lauren            W                          3.21m   NWI 
 10 Cross, Brooke              W                          3.14m   NWI 
 
Event 27  Mixed Hammer Throw 3.0kg 
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Brooke           W                         25.07m  
  2 Photi, Alex                M                         20.75m  
  3 Engeler, Deborah           W                         20.17m  
  4 Pittman, Ben               M                         12.54m  
 
Event 28  Mixed Hammer Throw 4.0kg 
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Adam              M                         13.13m  
 
Event 31  Mixed Hammer Throw 6.0kg 
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Andrew            M                         14.46m  
 
Event 33  Mixed Discus Throw 500g 
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McNally, Lauren            W                         19.61m  
  2 Naitaka, Tamia             W                         16.18m  
  3 Olney, Reghan              W                         10.90m  
 
Event 34  Mixed Discus Throw 750g 
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Brooke           W                         26.42m  
  2 Olney, Kwanita             W                         19.77m  
 
Event 35  Mixed Discus Throw 1.0kg 
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lavidis, Mathew            M                         44.15m  
  2 Pittman, Adam              M                         34.33m  
  3 Pittman, Ben               M                         30.33m  
  4 Olney, Kwanita             W                         24.84m  
  5 Engeler, Deborah           W                         24.82m  
  6 Cox, Katherine             W                         18.80m  
  7 Wilcock, Ingrid            W                         17.89m  
  8 Lavender, Ava              W                         13.07m  
 
Event 36  Mixed Discus Throw 1.5kg 
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                         25.08m  
  2 Pittman, Andrew            M                         21.12m