Illawong Summer Series - 17/10/2019 results

Print

Results for the 17/10/2019 Illawong Track and Field Series are now available.

Licensed to Illawong & Districts Athletics Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 20/10/2019 10:38 PM
                    Illawong Week 2 - Series 2 - 17/10/2019                    
                           The Ridge Athletics Track                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 100 Metre Division 1
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Barnard, Chantelle         W                          13.0h   NWI  1 
  2 Guercio, Stefania          W                          13.4h   NWI  1 
  3 Wilcock, Ian               M                          14.5h   NWI  3 
  4 Cox, Katherine             W                          14.5h   NWI  2 
  5 Sest, Isaac                M                          15.0h   NWI  3 
  6 Wilcock, Ingrid            W                          15.3h   NWI  2 
  7 Sest, Joe                  M                          15.4h   NWI  3 
  8 Rumjahn, Abbas             M                          15.8h   NWI  3 
  9 James, Caitlin             W                          16.2h   NWI  1 
 10 Rumjahn, Alexandra         W                          16.6h   NWI  1 
 11 Wilcock, Caitlin           W                          23.1h   NWI  2 
 
Event 6  Mixed 200 Metre Division 1
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Rosette, Jarvis            M                          25.7h   NWI  2 
  2 Thiara, Barinder           M                          28.6h   NWI  2 
  3 Hamilton, Jess             W                          30.0h   NWI  2 
  4 Wilcock, Ian               M                          30.6h   NWI  1 
  5 Wilcock, Ingrid            W                          30.9h   NWI  1 
  6 Cox, Katherine             W                          31.8h   NWI  1 
  7 Sest, Isaac                M                          31.9h   NWI  4 
  8 Cassilles, Shea            M                          32.4h   NWI  3 
  9 Bartlett, Carly            W                          32.4h   NWI  2 
 10 Rumjahn, Abbas             M                          32.9h   NWI  4 
 11 Cassilles, Ciara           W                          36.9h   NWI  3 
 12 Cassilles, Erin            W                          38.9h   NWI  3 
 13 Wilcock, Caitlin           W                        1:00.2h   NWI  1 
 
Event 8  Mixed 400 Metre Division 1
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Simpson, John              M                        1:37.2h  
  2 Naitaka, Tamia             W                        1:41.8h  
  3 Basman, Robyn              W                        1:42.0h  
  4 Mackie, Brian              M                        1:45.8h  
 
Event 11  Mixed 1500 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cassilles, Shea            M                        5:41.0h  
  2 Wilcock, Ian               M                        5:55.0h  
  3 Basman, Robyn              W                        6:29.0h  
  4 Cassilles, Erin            W                        6:32.0h  
  5 Rumjahn, Abbas             M                        6:33.0h  
  6 Sest, Isaac                M                        6:53.0h  
  7 Mackie, Brian              M                        7:09.0h  
  8 Simpson, John              M                        7:10.0h  
  9 Sest, Joe                  M                        7:29.0h  
 
Event 12  Mixed 1500 Metre Race Walk
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 DeCelis, Ellie             W                        7:56.0h  
  2 Cassilles, Ciara           W                        8:19.0h  
 
Event 13  Mixed 3000 Metre
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Felice, Brendan            M                        9:55.0h  
  2 Ebejer, Brendan            M                       12:29.0h  
  3 Wilcock, Ian               M                       13:17.0h  
  4 Simpson, John              M                       13:18.0h  
  5 Basman, Robyn              W                       13:58.0h  
  6 Mackie, Brian              M                       14:28.0h  
  7 Pittman, Ben               M                       15:35.0h  
  8 Sest, Joe                  M                       15:36.0h  
  9 Pittman, Andrew            M                       16:19.0h  
 10 Dooley, Phil               M                       17:40.0h  
 
Event 15  Mixed High Jump
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Whitney, Brianna           W                          1.50m  
  2 Bartlett, Carly            W                          1.45m  
  3 Macarthur, Helena          W                          1.40m  
  4 Hamilton, Jess             W                          1.35m  
  5 Thiara, Barinder           M                          1.30m  
  6 Mackenzie, Niamh           W                          1.25m  
  7 Skodas, Wanda              W                          1.20m  
 
Event 18  Mixed Triple Jump
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wilcock, Ingrid            W                          9.49m   NWI 
  2 Cox, Katherine             W                          9.28m   NWI 
  3 Mackenzie, Niamh           W                          8.70m   NWI 
  4 Sest, Isaac                M                          8.26m   NWI 
  5 Whitney, Brianna           W                          8.18m   NWI 
 
Event 19  Mixed Shot Put 1.5kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wilcock, Caitlin           W                          1.77m  
 
Event 20  Mixed Shot Put 2.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramanauskas, Cody          M                         11.85m  
 
Event 21  Mixed Shot Put 3.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Pittman, Ben               M                          8.96m  
  2 Engeler, Deborah           W                          7.54m  
  3 Williams, Brooke           W                          7.28m  
 
Event 22  Mixed Shot Put 4.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Lavidis, Mathew            M                         12.67m  
  2 Pittman, Adam              M                          9.66m  
  3 Bartlett, Carly            W                          7.76m  
  4 Hamilton, Jess             W                          6.66m  
  5 Cox, Katherine             W                          6.24m  
  6 Wilcock, Ingrid            W                          6.05m  
 
Event 24  Mixed Shot Put 6.0kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                          8.57m  
  2 Pittman, Andrew            M                          7.23m  
 
Event 25  Mixed Shot Put 7.26kg
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Thiara, Barinder           M                          7.39m  
 
Event 38  Mixed Javelin Throw 400g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ramanauskas, Cody          M                         31.92m  
  2 Naitaka, Kiana             W                         26.03m  
  3 Williams, Brooke           W                         12.59m  
 
Event 39  Mixed Javelin Throw 500g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Engeler, Deborah           W                         13.61m  
 
Event 40  Mixed Javelin Throw 600g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cox, Katherine             W                         22.47m  
  2 Wilcock, Ingrid            W                         18.48m  
  3 Pittman, Ben               M                         16.93m  
 
Event 41  Mixed Javelin Throw 700g
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Sest, Joe                  M                         20.55m